My Favorite Movies
| megie09's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
|
| 2 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 3 |
Epic Movie (2007, PG-13) |
|
|
| 4 |
Jaws (1975, PG) |
|
|
| 5 |
Jaws 2 (1978, PG) |
|
|
| 6 |
Jaws 3 (1983, PG) |
|
|
| 7 |
Jaws: The Revenge (1987, PG-13) |
|
|
| 8 |
Saw III (2006, R) |
|
|
| 9 |
Saw II (2005, R) |
|
|
| 10 |
Saw (2004, R) |
|
|
| 11 |
Saw IV (2007, R) |
|
|
| 12 |
Saw (2003, Unrated) |
|
|
| 13 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
|
| 14 |
Bridge to Terabithia (2007, PG) |
|
|
| 15 |
Herbie (1966) (1966, Unrated) |
|
|
| 16 |
Herbie: Fully Loaded (2005, G) |
|
|
| 17 |
Herbie Rides Again (1974, G) |
|
|
| 18 |
Herbie Goes Bananas (1980, G) |
|
|
| 19 |
Herbie Goes to Monte Carlo (1977, G) |
|
|
| 20 |
Crocodile Dundee (1986, PG-13) |
|
|
| 21 |
Crocodile Dundee II (1988, PG) |
|
|
| 22 |
Crocodile 2: Death Swamp (2001, R) |
|
|
| 23 |
Crocodile Dundee in Los Angeles (2001, PG) |
|
|
| 24 |
Harold & Kumar Go to White Castle (2004, R) |
|
|
| 25 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
|
| 26 |
Date Movie (2006, PG-13) |
|
|
| 27 |
Jailhouse Rock (1957, Unrated) |
|
|
| 28 |
Rock Around the Clock (1956, Unrated) |
|
|
| 29 |
Ladybird Ladybird (1994, R) |
|
|
| 30 |
M*A*S*H (MASH) (1970, PG) |
|
|
| 31 |
Pooh's Heffalump Movie (2005, G) |
|
|
| 32 |
The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977, G) |
|
|
| 33 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 34 |
The Fast and the Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 35 |
Daniel Boone (2005, Unrated) |
|
|
| 36 |
Daniel Boone-Trail Blazer (1956, Unrated) |
|
|
| 37 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|


