Flixster
Sign Up | Login

No recent messages.

Loading...

Loading...

Sending...

Sending...

Sent!

  • Home
  • Movies
    • In Theaters
    • On Demand
    • On DVD
    • Trailers
    •  
    • Actors
    • Photos
    • News
    • Movies I Might Like
    • Rate Movies
  • Profile
    • My Profile
    • My Ratings
    • My Movies
    • My Actors
    • My Photos
    • My Videos
    • My Lists
    • Skins Gallery
  • Friends
    • My Friends
    • My Friends' Reviews
    • Find a User
    • Add Friends
    •  
    • My Conversations
    • Compatibility Test
    • People I May Know
    • Plan Movie Night
  • Community
    • People Like Me
    • People Online Now
    • Top User Charts
    • Forums
    • Flixster Wiki
  • Fun & Games
    • User Quizzes
    • Never-Ending Quiz
    • Personality Tests
    • Lists
    • Polls
  • Watch Now
    • Movies
    • TV
    • Videos
  •  

More Lists


  1. | Create a List
  2. Top Lists

Related Lists

  • 25 worst sequels of all time!!! by adam
  • Movies to buy? by John
  • My DVD collection (book one) by stoney
  • 2007 Cinema viewings. by Sam
  • My list of Favorite movies by Corey
  1. View More Lists

Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Next list
  1. meigs004
  2. sean

  meigs004's Rating My Rating
1
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Spider-Man 3 5.0 Stars
Click to Rate
2
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers 5.0 Stars
Click to Rate
3
The Transformers - The Movie (1986,  PG)
The Transformers - The Movie 5.0 Stars
Click to Rate
4
Transformers Energon: Omega Supreme (2004,  Unrated)
Transformers Energon: Omega Supreme 5.0 Stars
Click to Rate
5
Transformers Energon: Shockblast Unleashed (2004,  Unrated)
Transformers Energon: Shockblast Unleashed 5.0 Stars
Click to Rate
6
Beast Wars - Transformers (,  Unrated)
Beast Wars - Transformers 5.0 Stars
Click to Rate
7
Transformers Energon - The Return of Megatron (2004,  Unrated)
Transformers Energon - The Return of Megatron 5.0 Stars
Click to Rate
8
Transformers: Five Faces of Darkness (1986,  Unrated)
Transformers: Five Faces of Darkness 5.0 Stars
Click to Rate
9
Transformers Cybertron - Robots in Disguise, A New Beginning (2001,  Unrated)
Transformers Cybertron - Robots in Disguise, A New Beginning
Click to Rate
10
Teenage Mutant Ninja Turtles III (1993,  PG)
Teenage Mutant Ninja Turtles III
Click to Rate
11
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie (1990,  PG)
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie
Click to Rate
12
TMNT: Teenage Mutant Ninja Turtles (2007,  PG)
TMNT: Teenage Mutant Ninja Turtles 5.0 Stars
Click to Rate
13
Teenage Mutant Ninja Turtles: Planet of the Turtleoids (1991,  Unrated)
Teenage Mutant Ninja Turtles: Planet of the Turtleoids
Click to Rate
14
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cufflink Caper (,  Unrated)
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cufflink Caper
Click to Rate
15
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze (1991,  PG)
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze
Click to Rate
16
Teenage Mutant Ninja Turtles - Michelangelo's Christmas Rescue (,  Unrated)
Teenage Mutant Ninja Turtles - Michelangelo's Christmas Rescue
Click to Rate
17
The Making of Teenage Mutant Ninja Turtles: Behind the Shells (1991,  Unrated)
The Making of Teenage Mutant Ninja Turtles: Behind the Shells
Click to Rate
18
Teenage Mutant Ninja Turtles: Coming Out of Their Shells Tour (1990,  Unrated)
Teenage Mutant Ninja Turtles: Coming Out of Their Shells Tour
Click to Rate
19
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Turtles Awesome Easter (,  Unrated)
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Turtles Awesome Easter
Click to Rate
20
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man 4.0 Stars
Click to Rate
21
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Spider-Man 2
Click to Rate
22
Ultimate Avengers 2: Rise of the Panther (2006,  PG-13)
Ultimate Avengers 2: Rise of the Panther
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments

Explore | Movies | Actors & Actresses | Actress Photos | Actor Photos | Videos | News | Movie Quizzes | Lists | Polls | Blog | Reviews | Never-ending Movie Quiz

More Info | Contact Us | Copyright | Privacy | Terms | About Us | Advertise

Help | Sitemap | Help

Copyright © 2008 Flixster, All Rights Reserved

iLike - discover music with friends

web69.flixster.com