My Favorite Movies
Give list a short description
| melbohawkins's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Dark Crystal (1982, PG) |
|
|
| 2 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Phantom of the Opera (1989, R) |
|
|
| 6 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 8 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 9 |
Eragon (2006, PG) |
|
|
| 10 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 11 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
|
| 12 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
|
| 13 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 17 |
Final Fantasy - The Spirits Within (2001, PG-13) |
|
|
| 18 |
Final Fantasy VII - Advent Children (2005, PG-13) |
|
|
| 19 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
|
| 20 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
|
| 21 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
|
| 22 |
High School Musical 3: Senior Year (2008, G) |
|


