Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  MelissaGordon47's Rating My Rating
1
The Lake House (2006,  PG)
Click to Rate
2
Center Stage (2000,  PG-13)
Click to Rate
3
The Karate Kid (1984,  PG)
Click to Rate
4
The Karate Kid Part II (1986,  PG)
Click to Rate
5
Footloose (1984,  PG)
Click to Rate
6
Spiderman (1990,  Unrated)
Click to Rate
7
Superman Returns (2006,  PG-13)
Click to Rate
8
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
9
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
10
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
11
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
12
Little Women (1994,  PG)
Click to Rate
13
A River Runs Through It (1992,  PG)
Click to Rate
14
Fools Rush In (1996,  PG-13)
Click to Rate
15
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
16
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
Click to Rate
17
The Golden Compass (2007,  PG-13)
Click to Rate
18
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
Click to Rate
19
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
The Sound of Music (1965,  G)
Click to Rate
22
Enchanted (2007,  PG)
Click to Rate
23
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate
24
Empire Records (1995,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments