Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  MelissetimelordHAPPI's Rating My Rating
1
Doctor Who (1996,  Unrated)
2
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
3
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
4
Hamlet (1996,  PG-13)
5
V for Vendetta (2006,  R)
6
Atonement (2007,  R)
7
Wimbledon (2004,  PG-13)
8
Becoming Jane (2007,  PG)
9
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
10
Wanted (2008,  R)
11
The Last King of Scotland (2006,  R)
12
Penelope (2006,  PG)
13
Bollywood Queen (2003,  Unrated)
14
Rory O'Shea Was Here (Inside I'm Dancing) (2005,  R)
15
Bright Young Things (2003,  R)
16
The Quatermass Experiment (2005,  Unrated)
17
Casanova (2005,  Unrated)
18
Sweetnightgoodheart (2001,  Unrated)
19
L.A. Without a Map (1999,  Unrated)
20
Secret Smile (2005,  Unrated)
21
Learners (2007,  Unrated)
22
Recovery (2007,  Unrated)
23
Free Jimmy (Slipp Jimmy fri) (2006,  Unrated)
24
Bite (1997,  Unrated)
25
Jude (1996,  R)
26
Let Him Have It (1992,  R)
27
The Invisible Circus (2001,  R)
28
Death and the Compass (1996,  Unrated)
29
Othello (2001,  Unrated)
30
Perfect Parents (2006,  Unrated)
31
The Others (2001,  PG-13)
32
Hillsborough (1996,  Unrated)
33
Elizabeth (1998,  R)
34
Shallow Grave (1995,  R)
35
The Seeker: The Dark Is Rising (2007,  PG)
36
With Or Without You (1999,  Unrated)
37
The Second Coming (,  Unrated)
38
A Price Above Rubies (1998,  R)
39
28 Days Later (2003,  R)
40
Revengers Tragedy (2002,  Unrated)
41
Heart (1999,  R)
42
The Importance of Being Morrissey (2002,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments