My Favorite Movies


  Menehune33367122's Rating My Rating
1
Cinderella (1950,  G)
Click to Rate
2
Casino Royale (2006,  PG-13)
Click to Rate
3
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
Click to Rate
4
Snatch. (2001,  R)
Click to Rate
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
8
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998,  R)
Click to Rate
9
28 Days Later (2003,  R)
Click to Rate
10
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
Click to Rate
11
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
12
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Click to Rate
13
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
14
Labyrinth (1986,  PG)
Click to Rate
15
Memento (2000,  R)
Click to Rate
16
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
17
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
Click to Rate
18
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
Click to Rate
19
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
20
Resident Evil (2002,  R)
Click to Rate
21
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
Click to Rate
22
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
23
Shaun of the Dead (2004,  R)
Click to Rate
24
Superman Returns (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
The Boondock Saints (1999,  R)
Click to Rate
26
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
27
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
28
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
29
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
30
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
31
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
Click to Rate
32
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
33
My Fair Lady (1964,  G)
Click to Rate
34
War and Peace (1956,  PG)
Click to Rate
35
Roman Holiday (1953,  Unrated)
Click to Rate
36
Aliens (1986,  R)
Click to Rate
37
Little Women (1978,  Unrated)
Click to Rate
38
Little Women (1994,  PG)
Click to Rate
39
Little Women (1949,  Unrated)
Click to Rate
40
Little Women (1933,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments