Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. meowmeowlikemeowman
  2. Emily

I like so many movies i'm not even gonna bother writing any down.

  meowmeowlikemeowman's Rating My Rating
1
Hating Alison Ashley (2005,  PG)
Hating Alison Ashley 5.0 Stars
This movie was awesome and so is the soundtrack, the book was better but it always is
Click to Rate
2
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo 5.0 Stars
awesome and funny... ESKAPEE
Click to Rate
3
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
4
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 4.5 Stars
I can't wait until the next one comes out
Click to Rate
5
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Just Like Heaven 4.5 Stars
This movie was soo good
Click to Rate
6
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
Never Been Kissed 4.5 Stars
it was sweet
Click to Rate
7
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
8
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates 4.5 Stars
funny as
Click to Rate
9
27 Dresses (2007,  PG-13)
27 Dresses 5.0 Stars
i love the benny and the jets bit
Click to Rate
10
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook 5.0 Stars
love this movie
Click to Rate
11
Anastasia (1997,  G)
Click to Rate
12
Mulan (1998,  G)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments