My Favorite Movies


  methot4u's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
i loved it,its in my top 20
2
Mean Girls (2004,  PG-13)
3
Saved by the Bell: Wedding in Las Vegas (1994,  Unrated)
Saved by the Bell: Wedding in Las Vegas
i love saved by the bell, and this is how everyone wanted it to end!
4
Saved! (2004,  PG-13)
5
Rocky (1976,  PG)
6
Rocky IV (1985,  PG)
7
Halloween (1978,  R)
8
Halloween II (1981,  R)
9
Halloween H2O (1998,  R)
10
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
11
Glitter (2001,  PG-13)
12
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
i love this movie so much!?
13
The Notebook (2004,  PG-13)
14
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
15
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up
channing is so hot
16
Stick It (2006,  PG-13)
Stick It
love poot
17
The Ring (2002,  PG-13)
18
The Ring Two (2005,  PG-13)
19
Hide and Seek (2005,  R)
Hide and Seek
it leaves you on your tip of your seat
20
Selena (1997,  PG)
Selena
i love selena, i hate it that she died.this is one of the best movies ever!we love selena still!
21
Blue Crush (2002,  PG-13)
Blue Crush
i love to surf and get in the water so i love this!
22
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
one of my gorey scary favs!
23
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006,  R)
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
and the beginning of it all is good
24
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
I Know What You Did Last Summer
love sarah and jennifer
25
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
I Still Know What You Did Last Summer
still is good,not the i'll always know what you did last summer!dumb
26
Big (1988,  PG)
Big
funny
27
Honey (2003,  PG-13)
Honey
really fun
28
Into the Blue (2005,  PG-13)
Into the Blue
PUAL is hot
29
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
love pual walker and the movie!both
30
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
pual is hot!
31
Jackass - The Movie (2002,  R)
Jackass - The Movie
oh yeah,bam+noxville+crazy stuff= totaly awsome!
32
Jackass: Number Two (2006,  R)
Jackass: Number Two
yes its back and it rocks
33
Buffy the Vampire Slayer (1992,  PG-13)
Buffy the Vampire Slayer
lol, i love this movie.
34
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
love it
35
Clueless (1995,  PG-13)
Clueless
what ever, that is whats up!
36
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman
love it.
37
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
i love the music and dances
38
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Dirty Dancing
same as the second!love it
39
The Man in the Moon (1991,  PG-13)
The Man in the Moon
this is a very sad but good movie!
40
Now and Then (1995,  PG-13)
Now and Then
reminds me of me and my friends!
41
My Girl (1991,  PG)
My Girl
i love this and cry everytime!why did he have to mess with the bees!
42
My Girl 2 (1996,  PG)
My Girl 2
this was as good as the first
43
Balto (1995,  G)
Balto
i love this movie
44
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
Moulin Rouge!
oh yeah,lady Marmalade
45
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
The Phantom of the Opera
i love this movie
46
The Outsiders (1983,  PG)
The Outsiders
ponyboy,sodapop,darry,two-bit,dallas,and the rest i love this and its sad that they kill dallas
47
The Car (1977,  PG)
The Car
i good classic horror movie
48
The Amityville Horror (2005,  R)
The Amityville Horror
the old one was ok but i like this better

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments