My Favorite Movies


  Mia66831735's Rating My Rating
1
Love Actually (2003,  R)
2
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
3
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004,  R)
4
Valmont (1989,  R)
5
Hope Springs (2003,  PG-13)
6
St Trinians (,  Unrated)
7
Conspiracy (2001,  R)
8
Fever Pitch (1997,  R)
9
Another Country (1984,  PG)
10
A Month in the Country (1987,  PG)
11
Four Play (2003,  R)
12
My Life so Far (1999,  PG-13)
13
Shakespeare in Love (1998,  R)
14
The English Patient (1996,  R)
15
Relative Values (2000,  PG)
16
Blackadder Back & Forth (1999,  Unrated)
17
Where the Truth Lies (2005,  Unrated)
18
The Importance of Being Earnest (2002,  PG)
19
Girl With a Pearl Earring (2003,  PG-13)
20
What a Girl Wants (2003,  PG)
21
St. Trinian's (2007,  PG-13)
22
The Last Legion (2007,  PG-13)
23
Nanny McPhee (2006,  PG)
24
A Thousand Acres (1997,  R)
25
Trauma (2004,  R)
26
Born Equal (2006,  Unrated)
27
Londinium (Fourplay) (Four Play) (2001,  R)
28
Juno (2007,  PG-13)
29
Peter's Friends (1992,  R)
30
Much Ado About Nothing (1993,  PG-13)
31
Henry V (1989,  PG-13)
32
How to Kill Your Neighbor's Dog (Mad Dogs & Englishmen) (2002,  R)
33
Sleuth (2007,  R)
34
Rabbit-Proof Fence (2002,  PG)
35
Shackleton (2002,  Unrated)
36
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
37
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
38
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
39
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
40
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
41
Mamma Mia! (2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments