My Favorite Movies
| Michaelvoorhees1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Kiss of Death (1995, R) |
|
| 2 |
Batman & Robin (1997, PG-13) |
|
| 3 |
Shoot 'Em Up (2007, R) |
|
| 4 |
Equilibrium (2002, R) |
|
| 5 |
Halloween (2007, R) |
|
| 6 |
Halloween - Resurrection (2002, R) |
|
| 7 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 8 |
Out for a Kill (2003, R) |
|
| 9 |
Hulk (2003, PG-13) |
|
| 10 |
Wyatt Earp (1994, PG-13) |
|
| 11 |
Heat (1995, R) |
|
| 12 |
The Scorpion King (2002, PG-13) |
|
| 13 |
3:10 to Yuma (2007, R) |
|
| 14 |
RoboCop (1987, R) |
|
| 15 |
Street Fighter (1994, PG-13) |
|
| 16 |
Troy (2004, R) |
|
| 17 |
The Marine (2006, PG-13) |
|
| 18 |
Hostage (2005, R) |
|
| 19 |
Last Man Standing (1996, R) |
|
| 20 |
The Hitcher (2007, R) |
|
| 21 |
Soul Plane (2004, R) |
|
| 22 |
The Getaway (1994, Unrated) |
|
| 23 |
The Alternate (Agent Of Death) (2000, R) |
|
| 24 |
The Machinist (2004, R) |
|
| 25 |
Cradle 2 the Grave (2003, R) |
|
| 26 |
L.A.P.D.: To Protect and Serve (2001, Unrated) |
|
| 27 |
Hart's War (2002, R) |
|
| 28 |
Alexander (2004, R) |
|
| 29 |
S.W.A.T. (2003, PG-13) |
|
| 30 |
Rambo (Rambo IV) (2008, R) |
|
| 31 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 32 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 33 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 34 |
Meet Dave (2008, PG) |
|
| 35 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 36 |
X2 (2003, PG-13) |
|
| 37 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
| 38 |
Get Carter (2000, R) |
|
| 39 |
Payback (1999, R) |
|
| 40 |
Hitman (2007, R) |
|
| 41 |
Wanted (2008, R) |
|
| 42 |
Starship Troopers (1997, R) |
|
| 43 |
Magnum Force (1973, R) |
|
| 44 |
AVP - Alien Vs. Predator (2004, PG-13) |
|
| 45 |
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) (2007, R) |
|
| 46 |
Jumper (2008, PG-13) |
|
| 47 |
The Punisher (2004, R) |
|
| 48 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
| 49 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 50 |
Southland Tales (2007, R) |
|
| 51 |
Half Past Dead (2002, PG-13) |
|
| 52 |
Star Wars: The Clone Wars (2008, PG) |
|
| 53 |
Training Day (2001, R) |
|
| 54 |
Enemy at the Gates (2001, R) |
|
| 55 |
Snakes on a Plane (2006, R) |
|
| 56 |
Assassins (1995, R) |
|
| 57 |
Day of the Dead (2008, R) |
|
| 58 |
Léon (The Professional) (1994, R) |
|
| 59 |
See No Evil (2006, R) |
|
| 60 |
Doomsday (2008, R) |
|
| 61 |
Lethal Weapon 4 (1998, R) |
|
| 62 |
Desperado (1995, R) |
|
| 63 |
The Scorpion King 2: Rise of a Warrior (2008, PG-13) |
|
| 64 |
Max Payne (2008, PG-13) |
|
| 65 |
Empire of the Sun (1987, PG) |
|
| 66 |
Blue Murder (, Unrated) |
|
| 67 |
Natural Born Killers (1994, NC-17) |
|
| 68 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
| 69 |
War, Inc. (2008, R) |
|
| 70 |
Planet of the Apes (2001, PG-13) |
|
| 71 |
Punisher: War Zone (2008, R) |







































































