Flixster
Movies on Demand
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
bluerosemea17's new List
by
Daisy Grace
lilleen95's new List
by
Selena
Best chick flicks
by
kerrie
My Favourite Movies - F - J
by
Danny
'Disney's rocking muviez'
by
kevin......a...
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Hollie
michelleroberts42's Rating
My Rating
1
High School Musical
(2006, Unrated)
I love this movie it's one of my fav movies.
2
High School Musical 2
(2007, Unrated)
3
Cruel Intentions
(1999, R)
4
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
(2003, PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
(2006, PG-13)
6
Legally Blonde
(2001, PG-13)
7
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde
(1953, PG-13)
8
Clueless
(1995, PG-13)
9
Dirty Dancing
(1987, PG-13)
10
The Sisterhood of the Traveling Pants
(2005, PG)
11
Titanic
(1997, PG-13)
12
Mean Girls
(2004, PG-13)
13
A Cinderella Story
(2004, PG)
14
How to Deal
(2003, PG-13)
15
A Walk to Remember
(2002, PG)
16
The Notebook
(2004, PG-13)
17
The Wedding Planner
(2001, PG-13)
18
Coyote Ugly
(2000, PG-13)
19
The Wizard of Oz
(1939, G)
20
Black Beauty
(1957, G)
21
Footloose
(1984, PG)
22
The Little Mermaid
(1989, G)
23
The Breakfast Club
(1985, R)
24
Sixteen Candles
(1984, PG)
25
Pretty in Pink
(1986, PG-13)
26
Some Kind of Wonderful
(1987, PG-13)
27
The Cell
(2000, R)
28
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie
(1990, PG)
29
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze
(1991, PG)
30
Teenage Mutant Ninja Turtles III
(1993, PG)
31
It Takes Two
(1995, PG)
32
X-Men
(2000, PG-13)
33
X2
(2003, PG-13)
34
X-Men: The Last Stand
(2006, PG-13)
35
Spider-Man
(2002, PG-13)
36
Spider-Man 2
(2004, PG-13)
37
Toy Story
(1995, G)
38
The Mummy
(1999, PG-13)
39
The Mummy Returns
(2001, PG-13)
40
Homeward Bound - The Incredible Journey
(1993, G)
41
Homeward Bound II - Lost in San Francisco
(1996, G)
42
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
43
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
44
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
45
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
46
New York Minute
(2004, PG)
47
Buffy the Vampire Slayer
(1992, PG-13)
48
10 Things I Hate About You
(1999, PG-13)
49
Psycho Beach Party
(2000, Unrated)
50
What's Eating Gilbert Grape
(1993, PG-13)
51
The Basketball Diaries
(1995, R)
52
Labyrinth
(1986, PG)
Comments (0)
Post a comment