My Favorite Movies


  MichelleV63838673's Rating My Rating
1
The Santa Clause (1994,  PG)
2
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause (2002,  G)
3
The Santa Clause 3: The Escape Clause (2006,  G)
4
A Charlie Brown Christmas (1965,  Unrated)
5
How the Grinch Stole Christmas (2000,  PG)
6
The Wizard of Oz (1939,  G)
7
The Sound of Music (1965,  G)
8
Moonstruck (1987,  PG)
9
Coming to America (1988,  R)
10
Wild Hogs (2007,  PG-13)
11
Big Daddy (1999,  PG-13)
12
Fools Rush In (1997,  PG-13)
13
Soldiers of Change (The Painting) (2001,  PG-13)
14
Walk the Line (2005,  PG-13)
15
Because I Said So (2007,  PG-13)
16
The Incredibles (2004,  PG)
17
Cars (2006,  G)
18
Finding Nemo (2003,  G)
19
Shrek (2001,  PG)
20
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
21
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
22
Grease (1978,  PG)
23
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
24
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
26
Amazing Grace (2007,  PG)
27
Coal Miner's Daughter (1980,  PG)
28
For Richer or Poorer (1997,  PG-13)
29
Pretty Woman (1990,  R)
30
Notting Hill (1999,  PG-13)
31
Runaway Bride (1999,  PG)
32
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
33
Erin Brockovich (2000,  R)
34
Madagascar (2005,  PG)
35
Madagascar: Escape 2 Africa (2008,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments