My Favorite Movies


  MICKEYFANBASE2095672's Rating My Rating
1
Fade to Black (1980,  R)
2
Francesco (1989,  PG-13)
3
The Wrestler (2008,  R)
4
Domino (2005,  R)
5
Spun (2003,  R)
6
Angel Heart (1987,  R)
7
Get Carter (2000,  R)
8
Barfly (1987,  R)
9
Out in Fifty (1999,  R)
10
Animal Factory (2000,  R)
11
Thursday (1998,  R)
12
9 1/2 Weeks (1986,  R)
13
Bullet (1996,  R)
14
Picture Claire (2001,  R)
15
They Crawl (Crawlers) (2002,  R)
16
Love in Paris (Another 9 1/2 Weeks) (1997,  R)
17
Killshot (,  Unrated)
18
Man on Fire (2004,  R)
19
Body Heat (1981,  R)
20
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
21
The Rainmaker (1997,  PG-13)
22
Diner (1982,  R)
23
A Prayer For The Dying (1987,  R)
24
Buffalo 66 (1998,  R)
25
Johnny Handsome (1989,  R)
26
Rumble Fish (1983,  R)
27
Desperate Hours (1990,  R)
28
Fall Time (1993,  R)
29
Killshot (2008,  R)
30
Sin City 2 (2011,  Unrated)
31
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) (2006,  PG)
32
Homeboy (1988,  R)
33
Sin City (2005,  R)
34
Wild Orchid (1990,  R)
35
Harley Davidson and the Marlboro Man (1991,  R)
36
The Pope of Greenwich Village (1984,  R)
37
Year of the Dragon (1985,  R)
38
White Sands (1992,  R)
39
Double Team (1997,  R)
40
Eureka (1984,  R)
41
The Last Outlaw (1994,  R)
42
The Pledge (2001,  R)
43
Shades (1999,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments