Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  miguelturell's Rating My Rating
1
Scarface (1983,  R)
Scarface
best dialogue movie ive ever seen
2
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
great cars decent movie
3
8 Mile (2002,  R)
8 Mile
enjoyed it good freestyles
4
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
The Sixth Sense
never saw it coming.probably the first and only movie that totally fooled me ever
5
John Q (2002,  PG-13)
John Q
great movie evenbetter actor
6
Heat (1995,  R)
Heat
really great actors good movie
7
GoodFellas (1990,  R)
GoodFellas
goodfellas,nuff said
8
Half Baked (1998,  R)
Half Baked
dave chapelle nuff said
9
King of New York (1990,  R)
King of New York
i enjoy watching christopher walken act one of my favorite actors
10
Shadowboxer (2005,  R)
Shadowboxer
good flick
11
Hitch (2005,  PG-13)
Hitch
funny corny ending
12
The Rundown (Welcome to the Jungle) (2003,  PG-13)
The Rundown (Welcome to the Jungle)
surprisingly funny
13
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
i loved this movie funny as shit
14
Training Day (2001,  R)
Training Day
king kong aitn got shit on this movie
15
Old School (2003,  R)
Old School
FUNNY
16
Reign Over Me (2007,  R)
Reign Over Me
i recommend this movie it was good.don cheadle is a great actor and adam sandler did a great job in a serious role...
17
American Gangster (2007,  R)
American Gangster
Denzel does it again great flick....

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments