My Favorite Movies


  1. mikey3652009
  2. Michael

some of what i think are great

  mikey3652009's Rating My Rating
1
Cool Hand Luke (1967,  Unrated)
2
Liar Liar (1997,  PG-13)
3
The Five People You Meet in Heaven (2004,  Unrated)
4
How High (2001,  R)
5
Pink Floyd - The Wall (1982,  R)
6
Cheech and Chong's Still Smokin' (1983,  R)
7
Cheech and Chong's Nice Dreams (1981,  R)
8
Up in Smoke (1978,  R)
9
We Were Soldiers (2002,  R)
10
Saints and Soldiers (2004,  PG-13)
11
The Last Castle (2001,  R)
12
Sublime (2007,  R)
13
Unbreakable (2000,  PG-13)
14
In Love and War (1996,  PG-13)
15
You Don't Mess with the Zohan (2008,  PG-13)
16
Anger Management (2003,  PG-13)
17
Little Nicky (2000,  PG-13)
18
Billy Madison (1995,  PG-13)
19
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
20
The Waterboy (1998,  PG-13)
21
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)
22
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
23
Big Daddy (1999,  PG-13)
24
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
25
Yes Man (2008,  PG-13)
26
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
27
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
one of my favorite Jim Carey movies of all time
28
The Mask (1994,  PG-13)
29
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
30
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
31
How the Grinch Stole Christmas (2000,  PG)
32
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
33
The Cable Guy (1996,  PG-13)
34
Man on the Moon (1999,  R)
35
The Dead Pool (1988,  R)
36
Dumb and Dumber (Unrated) (,  Unrated)
37
A Few Good Men (1992,  R)
38
Of Mice and Men (1992,  PG-13)
39
Sling Blade (1997,  R)
40
Carnival Story (1954,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments