My Favorite Movies
| Millesaway's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Others (2001, PG-13) |
|
| 2 |
Eye of the Beholder (2000, R) |
|
| 3 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
| 4 |
Janghwa, Hongryeon (A Tale of Two Sisters) (2003, R) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 6 |
Somewhere in Time (1980, PG) |
|
| 7 |
Nae yeojachingureul sogae habnida (Windstruck) (2004, Unrated) |
|
| 8 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
| 9 |
Malena (2000, R) |
|
| 10 |
Nana (2005, Unrated) |
|
| 11 |
Kabhi Khushi Kabhie Gham (2001, PG) |
|
| 12 |
The NeverEnding Story II - The Next Chapter (1991, PG) |












