My Favorite Movies
| Miriam378994813's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 2 |
Flashdance (1983, R) |
|
| 3 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 4 |
The Naked Jungle (1954, Unrated) |
|
| 5 |
Red Dawn (1984, PG-13) |
|
| 6 |
A Case For Murder (1993, R) |
|
| 7 |
Ghost (1990, R) |
|
| 8 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 9 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
| 10 |
Ben-Hur (1959, G) |









