My Favorite Movies
| MissMooka424290377's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Christmas Story (1983, PG) |
|
| 2 |
8 Mile (2002, R) |
|
| 3 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
| 4 |
ATL (2006, PG-13) |
|
| 5 |
Beerfest (2006, R) |
|
| 6 |
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988, PG) |
|
| 7 |
Blood Diamond (2006, R) |
|
| 8 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
| 9 |
Coming to America (1988, R) |
|
| 10 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 11 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
| 12 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 13 |
Eragon (2006, PG) |
|
| 14 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
| 15 |
Friday (1995, R) |
|
| 16 |
Friday After Next (2002, R) |
|
| 17 |
Halloween (1978, R) |
|
| 18 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
| 19 |
Home Alone (1990, PG) |
|
| 20 |
Honey (2003, PG-13) |
|
| 21 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 22 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 23 |
Music and Lyrics (2007, PG-13) |
|
| 24 |
Next Friday (2000, R) |
|
| 25 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
| 26 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 27 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
| 28 |
Ray (2004, PG-13) |
|
| 29 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 30 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
| 31 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
| 32 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
| 33 |
The Da Vinci Code (2006, PG-13) |
|
| 34 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
| 35 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
| 36 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 37 |
The Pacifier (2005, PG) |
|
| 38 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
| 39 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004, G) |
|
| 40 |
The Pursuit of Happyness (2006, PG-13) |
|
| 41 |
The Sandlot (1993, PG) |
|
| 42 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 43 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 44 |
The Wizard of Oz (1939, G) |
|
| 45 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
| 46 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 47 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
| 48 |
The Terminator (1984, R) |
|
| 49 |
Love Songs (1999, Unrated) |
|
| 50 |
The Temptations (1998, Unrated) |
|
| 51 |
The Five Heartbeats (1991, R) |
|
| 52 |
Purple Rain (1984, R) |
|
| 53 |
Get Rich or Die Tryin' (2005, R) |





















































