My Favorite Movies
| missykat223377455's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
|
| 2 |
Practical Magic (1998, PG-13) |
|
|
| 3 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 4 |
Urban Cowboy (1980, R) |
|
|
| 5 |
Bed of Roses (1995, PG) |
|
|
| 6 |
Reality Bites (1994, PG-13) |
|
|
| 7 |
Just Friends (2005, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Green Mile (1999, R) |
|
|
| 9 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 10 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 11 |
A Bronx Tale (1993, R) |
|
|
| 12 |
GoodFellas (1990, R) |
|
|
| 13 |
Legends of the Fall (1994, R) |
|
|
| 14 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 15 |
Boogie Nights (1997, R) |
|
|
| 16 |
Boomerang (1992, R) |
|
|
| 17 |
Sleepless in Seattle (1993, PG) |
|
|
| 18 |
Riding in Cars with Boys (2001, PG-13) |
|
|
| 19 |
Powder (1995, PG-13) |
|
|
| 20 |
The Horse Whisperer (1998, PG-13) |
|
|
| 21 |
Carried Away (1996, R) |
|
|
| 22 |
The Human Stain (2003, R) |
|
|
| 23 |
Michael (1996, PG) |
|
|
| 24 |
Elf (2003, PG) |
|
|
| 25 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
|
| 26 |
No Looking Back (1998, R) |
|
|
| 27 |
He Got Game (1998, R) |
|
|
| 28 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 29 |
Flashdance (1983, R) |
|
|
| 30 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 31 |
The Wood (1999, R) |
|
|
| 32 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 33 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|
|
| 34 |
Dying Young (1991, R) |
|
|
| 35 |
Mystic Pizza (1988, R) |
|



