My Favorite Movies


  missymoomoo777's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
2
The Pebble and the Penguin (1995,  G)
3
Untamed Heart (1993,  PG-13)
4
My Fair Lady (1964,  G)
5
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
6
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
7
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
8
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
9
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010,  Unrated)
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (2011,  Unrated)
12
Forrest Gump (1994,  PG-13)
13
The Goonies (1985,  PG)
14
The Godfather (1972,  R)
15
The Godfather, Part II (1974,  R)
16
The Godfather, Part III (1990,  R)
17
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
18
Taken (2009,  PG-13)
19
The Shawshank Redemption (1994,  R)
20
Schindler's List (1993,  R)
21
Cast Away (2000,  PG-13)
22
50 First Dates (2004,  PG-13)
23
Love Actually (2003,  R)
24
The Diary of Anne Frank (1959,  Unrated)
25
Grease (1978,  PG)
26
Grease 2 (1982,  PG)
27
Jaws (1975,  PG)
28
Jaws 2 (1978,  PG)
29
Jaws 3 (1983,  PG)
30
Pretty Woman (1990,  R)
31
Not Without My Daughter (1991,  PG-13)
32
Terms of Endearment (1983,  PG)
33
Bedknobs and Broomsticks (1971,  G)
34
Coal Miner's Daughter (1980,  PG)
35
Drive Me Crazy (1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments