My Favorite Movies
| MizTreza's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 2 |
ATL (2006, PG-13) |
|
|
| 3 |
Baby Boy (2001, R) |
|
|
| 4 |
Bad Boys (1995, R) |
|
|
| 5 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
|
| 6 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
|
| 7 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006, R) |
|
|
| 8 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
|
| 9 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
|
| 10 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
|
| 11 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
|
| 12 |
Clerks (1994, R) |
|
|
| 13 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
|
| 14 |
Collateral (2004, R) |
|
|
| 15 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
|
| 16 |
Crank (2006, R) |
|
|
| 17 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
|
| 18 |
Dogma (1999, R) |
|
|
| 19 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 20 |
Dreamgirls (2006, PG-13) |
|
|
| 21 |
Drumline (2002, PG-13) |
|
|
| 22 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
|
| 23 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
|
| 24 |
Final Destination (2000, R) |
|
|
| 25 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 26 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 27 |
Friday (1995, R) |
|
|
| 28 |
Friday After Next (2002, R) |
|
|
| 29 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 30 |
Gone in 60 Seconds (2000, PG-13) |
|
|
| 31 |
Gridiron Gang (2006, PG-13) |
|
|
| 32 |
Half Baked (1997, R) |
|
|
| 33 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
|
| 34 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
|
| 35 |
Honey (2003, PG-13) |
|
|
| 36 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 37 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
|
| 38 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
|
| 39 |
Ice Age (2002, PG) |
|
|
| 40 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 41 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
|
| 42 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 43 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
|
| 44 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |
|
|
| 45 |
Knocked Up (2007, R) |
|
|
| 46 |
Little Nicky (2000, PG-13) |
|
|
| 47 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
|
| 48 |
Love and Basketball (2000, PG-13) |
|
|
| 49 |
Madagascar (2005, PG) |
|
|
| 50 |
Man on Fire (2004, R) |
|
|
| 51 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 52 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 53 |
Memoirs of a Geisha (2005, PG-13) |
|
|
| 54 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
|
| 55 |
Monster-in-Law (2005, PG-13) |
|
|
| 56 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
|
| 57 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 58 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
|
| 59 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
|
| 60 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
|
| 61 |
Next Friday (2000, R) |
|
|
| 62 |
National Treasure (2004, PG) |




