My Favorite Movies


  mkm989's Rating My Rating
1
Rudy (1993,  PG)
Rudy
Amazing movie. It shows never 2 give up ur dreams & u can do anythng u put ur mind on. I recommend it 4 every 1 .
2
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
3
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
4
Spanglish (2004,  PG-13)
Spanglish
1 of my favourite movies. It shows u different cultures & how they deal with life , raising children & relationships.
5
Jerry Maguire (1996,  R)
Jerry Maguire
I love it. Its 1 of my favourite on my list. I recommend it 2 u all out there.
6
Home Alone (1990,  PG)
Home Alone
Its an old time fav
7
You've Got Mail (1998,  PG)
You've Got Mail
Meg Rayen & Tom Hanks they ar always good together.
8
John Q (2002,  PG-13)
9
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
10
28 Days (2000,  PG-13)
11
Erin Brockovich (2000,  R)
12
I Am Legend (2007,  PG-13)
13
Forrest Gump (1994,  PG-13)
14
Big Daddy (1999,  PG-13)
15
The Princess Diaries (2001,  G)
16
Secret Window (2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments