My Favorite Movies

  mohawkchica09's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) 5.0 Stars
awesome movie that started it all...
Click to Rate
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets 5.0 Stars
great movie..
Click to Rate
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 5.0 Stars
my fav part when harry gets the mauraders map!
Click to Rate
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 5.0 Stars
LOVE all harry potter movies
Click to Rate
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix 5.0 Stars
WOOO THE TWINS...*drools* lol
Click to Rate
6
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  Unrated)
Harry Potter and the Half-Blood Prince Want To See
CANT WAIT
Click to Rate
7
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (,  Unrated)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I Want To See
CANT WAIT
Click to Rate
8
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious 5.0 Stars
paul walker...nuff said
Click to Rate
9
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 5.0 Stars
great movie
Click to Rate
10
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
11
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Save the Last Dance 5.0 Stars
it made me cry
Click to Rate
12
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
13
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
14
The Longest Yard (2005,  PG-13)
Click to Rate
15
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 5.0 Stars
absolutely loved this...best romantic movie ever
Click to Rate
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 4.5 Stars
loved it
Click to Rate
17
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2 4.5 Stars
love it
Click to Rate
18
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
The Green Mile (1999,  R)
Click to Rate
20
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
21
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
22
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook 5.0 Stars
loved it so much
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments