Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  MomoTheEmoPenguin's Rating My Rating
1
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
The Phantom of the Opera
I LOVE THIS MOVE
2
The Adventures of Milo and Otis (Koneko Monogatari) (A Kitten's Story) (1986,  G)
The Adventures of Milo and Otis (Koneko Monogatari) (A Kitten's Story)
So Sad when They Get Seperated
3
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
Romantic and Tragic
4
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
I love it
5
School of Rock (2003,  PG-13)
School of Rock
OK..
6
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls
TRUE LIFE
7
She's the Man (2006,  PG-13)
8
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
Tragic and Happy
9
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Beautiful
10
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Bruce Almighty
LOL
11
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks
Funny
12
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
Loved it
13
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man
Good
14
King Kong (2005,  PG-13)
King Kong
Sooo sad at end
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Fantastic
16
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
Good but I wanted smegle to live...
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
18
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
19
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
20
Step Up (2006,  PG-13)
21
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
22
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
23
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
24
Ghost Rider (2007,  PG-13)
25
Click (2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments