My Favorite Movies


  mongohouse's Rating My Rating
1
Snakes on a Plane (2006,  R)
Snakes on a Plane
I loved it so much
2
The Crocodile Hunter - Collision Course (2002,  PG)
The Crocodile Hunter - Collision Course
I LOVE IT
3
Snakes on a Train (2006,  R)
4
Killer Snakes 4 Movies (,  Unrated)
5
King Cobra (1998,  PG-13)
6
Anaconda (1997,  PG-13)
7
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid (2004,  PG-13)
8
Python (2001,  R)
9
Boa Vs Python (2004,  R)
10
Snow Dogs (2002,  PG)
11
All Dogs Go To Heaven (1989,  G)
12
All Dogs Go To Heaven 2 (1996,  G)
13
Cats & Dogs (2001,  PG)
14
Eight Below (2006,  PG)
15
Hidalgo (2004,  PG-13)
16
The Fox and the Hound (1981,  G)
17
Cujo (1983,  R)
18
Sleepwalkers (1992,  R)
19
Pet Sematary (1989,  R)
20
Pet Sematary Two (1992,  R)
21
Underworld (2003,  R)
22
Underworld: Evolution (2006,  R)
Underworld: Evolution
i OWN IT
23
Flipper (1996,  PG)
24
Little Nicky (2000,  PG-13)
25
Click (2006,  PG-13)
26
Cars (2006,  G)
27
Eragon (2006,  PG)
28
Galaxy Quest (1999,  PG)
29
Independence Day (1996,  PG-13)
30
The Lost World - Jurassic Park (1997,  PG-13)
31
Earth Girls Are Easy (1989,  PG)
32
Catch That Kid (Mission Without Permission) (2004,  PG)
33
Jurassic Park (1993,  PG-13)
34
The Luck of the Irish (2001,  Unrated)
35
The Prince of Egypt (1998,  PG)
36
Ties That Bind (2006,  PG)
37
Nine Months (1995,  PG-13)
38
Jump In! (2007,  Unrated)
39
National Treasure (2004,  PG)
40
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
41
TMNT: Teenage Mutant Ninja Turtles (2007,  PG)
42
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie (1990,  PG)
43
R.L. Stine's Mostly Ghostly (2008,  Unrated)
44
How to Eat Fried Worms (2006,  PG)
45
Sky High (2005,  PG)
46
Minutemen (2008,  Unrated)
47
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
48
Inkheart (2009,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments