My Favorite Movies
| moodybich145039228's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Army of Darkness (1993, R) |
|
| 2 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
| 3 |
28 Days Later (2003, R) |
|
| 4 |
Invasion (1969, Unrated) |
|
| 5 |
Christine (1983, R) |
|
| 6 |
Cujo (1983, R) |
|
| 7 |
Halloween (1978, R) |
|
| 8 |
Friday the 13th (1980, R) |
|
| 9 |
House of 1000 Corpses (2003, R) |
|
| 10 |
Bubba Ho-Tep (2003, R) |
|
| 11 |
Ginger Snaps (2001, R) |
|
| 12 |
May (2003, R) |
|
| 13 |
Happy Hell Night (1992, Unrated) |
|
| 14 |
Night of the Demons (1998, R) |
|
| 15 |
Apocalypto (2006, R) |
|
| 16 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
| 17 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 18 |
Rescue Dawn (2007, PG-13) |
|
| 19 |
Hamburger Hill (1987, R) |
|
| 20 |
Dead Poets Society (1989, PG) |
|
| 21 |
Shooter (2007, R) |
|
| 22 |
The Machinist (2004, R) |
|
| 23 |
We Own the Night (2007, R) |























