Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  moonlightdreamer6's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
2
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
3
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
4
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
5
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
6
Finding Nemo (2003,  G)
7
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
8
White Chicks (2004,  PG-13)
9
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
11
Happy Feet (2006,  PG)
Happy Feet
Best animated movie for kids that I have seen.
12
Shrek 2 (2004,  PG)
13
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Dirty Dancing
one of my favorites
14
50 First Dates (2004,  PG-13)
15
Grease (1978,  PG)
16
Shrek (2001,  PG)
17
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
19
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
20
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
21
Gladiator (2000,  R)
22
Pretty Woman (1990,  R)
23
Honey (2003,  PG-13)
Honey
Loved it thought she did a great job.
24
The Illusionist (2006,  PG-13)
The Illusionist
This movie gets excellent, excellent, excellent. I loved it.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments