My Favorite Movies


  morganmusijo's Rating My Rating
1
The Incredibles (2004,  PG)
Click to Rate
2
Braveheart (1995,  R)
Braveheart 5.0 Stars
MEL WAS IN HIS PRIME IT'S ALL ABOUT THE WHITE AND BLUE
Click to Rate
3
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious 5.0 Stars
MA BOY LUDA AND MA NIGGA TYRESE PLUS THA HOT RIDES THIS WAS A REAL CAR MOVIE TALK ABOUT ADRENALINE RUSH
Click to Rate
4
The Matrix (1999,  R)
The Matrix 5.0 Stars
NEO IS SIMPLY TODAY'S HERO THAT MOVIE ROCKED
Click to Rate
5
8 Mile (2002,  R)
8 Mile 5.0 Stars
EMINEM IS A CRAZY RAPPER
Click to Rate
6
Scary Movie (2000,  R)
Scary Movie 5.0 Stars
CRAZY
Click to Rate
7
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Bruce Almighty 5.0 Stars
LIKE I SAID JIM CAREY IS TOO FUNNY THE MAN HAS A CERTIFICATE TO PROVE IT. I WISH I HAD THOSE POWERS AT MY DISPOSAL
Click to Rate
8
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 5.0 Stars
IF YOU HAVE'T SEEN THIS THEN YOU IZ KRAYZY
Click to Rate
9
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks 5.0 Stars
I'M STILL LAUGHING
Click to Rate
10
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
King Kong (2005) 5.0 Stars
BIG MONKEY REALLY ANGRY BIG DINOSUARS NOW THATS THE COMBINATION FOR A CRAZY FIM
Click to Rate
11
Gladiator (2000,  R)
Gladiator 3.5 Stars
HE DIED THAT CHANGES EVERYTHING IT WAS TIGHT ON THE CONTRARY
Click to Rate
12
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Meet The Fockers 4.0 Stars
SIMPLY HILARIOUS
Click to Rate
13
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man 4.0 Stars
SPIDERMAN 3 WAS A DISASTER
Click to Rate
14
Katt Williams: American Hustle (2007,  Unrated)
Click to Rate
15
Hustle & Flow (2005,  R)
Click to Rate
16
Baby Boy (2001,  R)
Click to Rate
17
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
18
Waist Deep (2006,  R)
Click to Rate
19
Four Brothers (2005,  R)
Click to Rate
20
Lord of War (2005,  R)
Click to Rate
21
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
22
Con Air (1997,  R)
Click to Rate
23
Matchstick Men (2003,  PG-13)
Click to Rate
24
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. morganmusijo
    morganmusijo posted 166 days ago

    This is only the beggining!!!