My Favorite Movies


  MOVIEGURU101's Rating My Rating
1
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
2
X-Men Origins - Wolverine (2009,  PG-13)
3
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
4
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
5
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
6
Freddy vs. Jason (2003,  R)
7
Urban Legend (1998,  R)
8
The Number 23 (2007,  R)
9
XXX (2002,  PG-13)
10
Final Destination (2000,  R)
11
Final Destination 2 (2003,  R)
12
Final Destination 3 (2006,  R)
13
Species (1995,  R)
14
Species II (1998,  R)
15
Harold & Kumar Go to White Castle (2004,  R)
16
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (2008,  R)
17
Twilight (2008,  PG-13)
18
Team America - World Police (2004,  R)
19
The Crow (1994,  R)
20
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
21
Lethal Weapon (1987,  R)
22
Lethal Weapon 2 (1989,  R)
23
Lethal Weapon 3 (1992,  R)
24
Lethal Weapon 4 (1998,  R)
25
The Transporter (2002,  PG-13)
26
Transporter 2 (2005,  PG-13)
27
The Terminator (1984,  R)
28
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
29
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
30
Transformers (2007,  PG-13)
31
Terminator Salvation (2009,  PG-13)
32
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
33
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
34
The Craft (1996,  R)
35
The Skulls (2000,  PG-13)
36
The Skulls 2 (2002,  R)
37
The Skulls 3 (2004,  PG-13)
38
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
39
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
40
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
41
8 Mile (2002,  R)
42
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
43
Gone Baby Gone (2007,  R)
44
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze (1991,  PG)
45
Eurotrip (2003,  R)
46
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
47
Cruel Intentions (1999,  R)
48
Cruel Intentions 2 (2000,  R)
49
Cruel Intentions 3 (2004,  R)
50
Secret Window (2004,  PG-13)
51
The Dark Knight (2008,  PG-13)
52
Alien 3 (1992,  R)
53
Double Jeopardy (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments