Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  MOVIEMAN389174900's Rating My Rating
1
21 (2008,  PG-13)
Click to Rate
2
10,000 B.C. (2008,  PG-13)
Click to Rate
3
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) (2001,  R)
Click to Rate
4
27 Dresses (2007,  PG-13)
Click to Rate
5
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
6
3:10 to Yuma (2007) (2007,  R)
Click to Rate
7
88 Minutes (2008,  R)
Click to Rate
8
A Man Apart (2003,  R)
Click to Rate
9
Akeelah and the Bee (2006,  PG)
Click to Rate
10
Alexander (2004,  R)
Click to Rate
11
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
Click to Rate
12
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) (2007,  R)
Click to Rate
13
All About the Benjamins (2002,  R)
Click to Rate
14
Alpha Dog (2006,  R)
Click to Rate
15
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
Click to Rate
16
American Gangster (2007,  R)
Click to Rate
17
American Me (1992,  R)
Click to Rate
18
An American Crime (2007,  R)
Click to Rate
19
Apocalypto (2006,  R)
Click to Rate
20
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
21
Long khong (Art of the Devil 2) (2005,  Unrated)
Click to Rate
22
ATL (2006,  PG-13)
Click to Rate
23
Augustus (2003,  R)
Click to Rate
24
Baby Boy (2001,  R)
Click to Rate
25
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
26
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
27
Be Kind Rewind (2008,  PG-13)
Click to Rate
28
Beat Street (1984,  PG)
Click to Rate
29
Bee Movie (2007,  PG)
Click to Rate
30
Belly (1998,  R)
Click to Rate
31
Beowulf (2007) (2007,  PG-13)
Click to Rate
32
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
33
Big Momma's House 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
34
Billy Blanks: Tae Bo: Flex Express (,  Unrated)
Click to Rate
35
Black Christmas (2006,  R)
Click to Rate
36
Panther (1995,  R)
Click to Rate
37
Black Snake Moan (2007,  R)
Click to Rate
38
Blade (1998,  R)
Click to Rate
39
Blade 2 (,  Unrated)
Click to Rate
40
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
41
Blood Diamond (2006,  R)
Click to Rate
42
Blood In, Blood Out (1993,  R)
Click to Rate
43
The Blood of Heroes (Salute of the Jugger) (1989,  R)
Click to Rate
44
Blow (2001,  R)
Click to Rate
45
Blue Collar (1978,  R)
Click to Rate
46
Bluehill Avenue (2001,  R)
Click to Rate
47
The Bone Collector (1999,  R)
Click to Rate
48
Boogeyman 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
49
Snoop Dog: Boss 'N' Up (2005,  Unrated)
Click to Rate
50
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
Click to Rate
51
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
Click to Rate
52
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
Click to Rate
53
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
54
Breach (2007,  PG-13)
Click to Rate
55
Breakin' (Breakdance: The Movie) (1984,  PG)
Click to Rate
56
Breakin' 2 - Electric Boogaloo (1984,  PG)
Click to Rate
57
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
58
Casino (1995,  R)
Click to Rate
59
Casualties of War (1989,  R)
Click to Rate
60
Caught Up (1997,  R)
Click to Rate
61
Chaos Theory (2008,  PG-13)