My Favorite Movies


  mrpurify's Rating My Rating
1
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
2
Big Daddy (1999,  PG-13)
3
Anger Management (2003,  PG-13)
4
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
5
Click (2006,  PG-13)
6
Saturday Night Live: The Best of Adam Sandler (1999,  Unrated)
7
Adam Sandler's Eight Crazy Nights (2002,  PG-13)
8
The Longest Yard (2005,  PG-13)
9
50 First Dates (2004,  PG-13)
10
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)
11
Grease (1978,  PG)
12
Mean Girls (2004,  PG-13)
13
V for Vendetta (2006,  R)
14
Wedding Crashers (2005,  R)
15
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
16
A Walk to Remember (2002,  PG)
17
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
18
Fool's Gold (Fools Gold) (2008,  PG-13)
19
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III (1990,  R)
20
Nine (2009,  PG-13)
21
Big Eyes (2009,  Unrated)
22
Cutlass (2007,  PG)
23
Dr. T & The Women (2000,  R)
24
Ricochet River (2001,  R)
25
Gossip (1999,  R)
26
200 Cigarettes (1999,  R)
27
Almost Famous (2000,  R)
28
Bride Wars (2009,  PG)
29
You, Me and Dupree (2006,  PG-13)
30
Because I Said So (2007,  PG-13)
31
License to Wed (2007,  PG-13)
32
Racing Stripes (2005,  PG)
33
The Princess Diaries (2001,  G)
34
American Dreamz (2006,  PG-13)
35
Chasing Liberty (2004,  PG-13)
36
How to Deal (2003,  PG-13)
37
Southland Tales (2007,  R)
38
Romance and Cigarettes (2007,  R)
39
Dedication (2007,  R)
40
All I Want (Try Seventeen) (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments