My Favorite Movies
| MrsJohnnyDepp's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
| 2 |
Sleepover (2004, PG) |
|
| 3 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 5 |
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988, PG) |
|
| 6 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 7 |
Tim Burton's Corpse Bride (2005, PG) |
|
| 8 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 9 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Blades of Glory (2007, PG-13) |
|
| 11 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006, PG-13) |
|
| 12 |
Elf (2003, PG) |
|
| 13 |
Night of the Living Dead (1968, Unrated) |
|
| 14 |
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004, PG) |
|
| 15 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999, R) |
|
| 16 |
Identity (2003, R) |
|
| 17 |
The Good Heart (2008, Unrated) |
|
| 18 |
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) (2008, PG-13) |
|
| 19 |
Gonzo: The Life and Work of Hunter S. Thompson (2008, R) |
|
| 20 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 21 |
Bill & Ted's Bogus Journey (1991, PG) |
|
| 22 |
Bill & Ted's Excellent Adventure (1989, PG) |
|
| 23 |
Everything is Illuminated (2005, PG-13) |























