My Favorite Movies


  mstan84's Rating My Rating
1
About Schmidt (2002,  R)
Click to Rate
2
About a Boy (2002,  PG-13)
Click to Rate
3
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
4
The Matrix Reloaded (2003,  R)
Click to Rate
5
The Matrix Revolutions (2003,  R)
Click to Rate
6
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
7
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
8
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
Click to Rate
9
Love Actually (2003,  R)
Click to Rate
10
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
11
A.I. Artificial Intelligence (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Good Will Hunting (1997,  R)
Click to Rate
13
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
Click to Rate
14
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
15
Deep Impact (1998,  PG-13)
Click to Rate
16
Erin Brockovich (2000,  R)
Click to Rate
17
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
18
Something's Gotta Give (2003,  PG-13)
Click to Rate
19
The X-Files: The Unopened File (1996,  Unrated)
Click to Rate
20
Gorgeous (Boh lee chun) (1999,  PG-13)
Click to Rate
21
Sheng zhe wei wang (Young and Dangerous Part 6) (Born to Be King) (2000,  Unrated)
Click to Rate
22
San goo waak chai ji siu nin gik dau pin (Young & Dangerous: The Prequel) (1998,  Unrated)
Click to Rate
23
98 goo waak chai ji lung chang foo dau (Young and Dangerous V) (1999,  Unrated)
Click to Rate
24
Gu huo zi: Zhi ren zai jiang hu (Young and Dangerous) (1996,  Unrated)
Click to Rate
25
Goo waak jai 2: Ji maang lung gwoh gong (Young and Dangerous 2) (1996,  Unrated)
Click to Rate
26
Gu huo zi 3: Zhi zhi shou zhe tian (Young and Dangerous 3) (1996,  Unrated)
Click to Rate
27
97 goo waak jai jin mo bat sing (97 Wise Guys No War Cannot Be Won)(Young and Dangerous 4) (1997,  Unrated)
Click to Rate
28
Baak fan baak ngam 'Feel' (Feel 100%...Once More) (1996,  Unrated)
Click to Rate
29
As Good As It Gets (1997,  PG-13)
Click to Rate
30
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
31
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
32
300 (2007,  R)
Click to Rate
33
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
Click to Rate
34
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
35
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
Click to Rate
36
Black Hawk Down (2001,  R)
Click to Rate
37
The Departed (2006,  R)
Click to Rate
38
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
39
Planet of the Apes (2001,  PG-13)
Click to Rate
40
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
41
I Am Sam (2002,  PG-13)
Click to Rate
42
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
43
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
Click to Rate
44
My Girl (1991,  PG)
Click to Rate
45
The Exorcist (1973,  R)
Click to Rate
46
The Exorcist Chronicles (2007,  Unrated)
Click to Rate
47
Exorcist - The Beginning (2004,  R)
Click to Rate
48
The Exorcist III (1990,  R)
Click to Rate
49
Exorcist II - The Heretic (1977,  R)
Click to Rate
50
Dominion - Prequel to the Exorcist (2005,  R)
Click to Rate
51
What Women Want (2001,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments