My Favorite Movies

  1. muzicguru21
  2. Haley

OH YAH:::hALEYS tOtAlLy AwEsUm FaV. mOvIes<3

  muzicguru21's Rating My Rating
1
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man 5.0 Stars
This movie is Hilarious
Click to Rate
2
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers 5.0 Stars
I LOVED this movie!!!.....i really hated the t.v show...it was crap....but the movie wow....action packed with humor....and Shia LaBeouf did a awesome job! I give it 5 stars cause it was soo freakn' awesome!!
Click to Rate
3
Sydney White (2007,  PG-13)
Sydney White 5.0 Stars
This was such a good movie!!! I loved it so much! I really liked George, he was hilarious! It was a overall great movie!! Its good for people who want a good laugh.
Click to Rate
4
Juno (2007,  PG-13)
Juno 5.0 Stars
This movie was so FREAKIN awesum!!! I loved it so much...it was hilarious and a total must see!!
Click to Rate
5
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die 5.0 Stars
This movie is Hilarious ... a total must see
Click to Rate
6
Aquamarine (2006,  PG)
Aquamarine 4.5 Stars
I love this movie , its a total fun chick flick
Click to Rate
7
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks 5.0 Stars
OMG I LOVE THIS MOVIE!!!! I watched everything Alvin & the Chipmunks growin up and this flick was awesome..if you havent seen it WATCH IT I can garuntee you'll luv it!!..(my fav character is Theodore<3Jesse McCartney<3)
Click to Rate
8
I Am Legend (2007,  PG-13)
I Am Legend 5.0 Stars
This was such a AWESOME movie..it was action-packed, thrilling and very very interesting!! I couldnt leave the room i was so addicted to it!! But yet it was soo sad how poor Samantha risked he life for him, and how he lost his family and then finally took his own life to finally put a stop to everything. I totally LOVED this movie!!
Click to Rate
9
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks 4.5 Stars
This is one of my favorite movies it's soo funny
Click to Rate
10
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Napoleon Dynamite 5.0 Stars
This movie is sweet
Click to Rate
11
Disturbia (2007,  PG-13)
Disturbia 4.5 Stars
This was a pretty good action/sumwat horror flick. There were some funny parts and was put together pretty god so I wasnt bored in any part of it. Shia LaBeouf did an awesome job too.
Click to Rate
12
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 4.5 Stars
This is no love-story its hard core funny with a pile of catfights
Click to Rate
13
War of the Worlds (2005,  PG-13)
War of the Worlds 5.0 Stars
This is one of my favorite movies it is so action packed and thrilling
Click to Rate
14
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective 5.0 Stars
I LOVE Jim carrey and his movies they all rock !
Click to Rate
15
The Illusionist (2006,  PG-13)
The Illusionist 5.0 Stars
I loved this movie... it had me guessing till the end!! I thought it was so cool how the made the illusion.
Click to Rate
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 5.0 Stars
Gotta see it ... it's way better thtan the first
Click to Rate
17
You, Me and Dupree (2006,  PG-13)
You, Me and Dupree 5.0 Stars
I Love this movie its hilarious
Click to Rate
18
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 5.0 Stars
I Love these movies
Click to Rate
19
The Hot Chick (2002,  PG-13)
The Hot Chick 4.5 Stars
HAHAHA god this movie is funny but in kinda a sick way in some parts !
Click to Rate
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 5.0 Stars
This is my favorite out of the bunch !
Click to Rate
21
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 4.5 Stars
This movie was awesome ! It is one of my favorites and it's so realistic !
Click to Rate
22
Van Helsing (2004,  PG-13)
Van Helsing 5.0 Stars
Love it ... A remake of older horrors combined
Click to Rate
23
Dude, Where's My Car? (2000,  PG-13)
Dude, Where's My Car? 5.0 Stars
This movie is so so funny !
Click to Rate
24
Final Destination 2 (2003,  R)
Final Destination 2 3.5 Stars
This movie is very thrilling
Click to Rate
25
Final Destination 3 (2006,  R)
Final Destination 3 3.5 Stars
This movie is good and pulse-stopping
Click to Rate
26
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
Mrs. Doubtfire 4.5 Stars
I love this movie ... its sweet and funny
Click to Rate
27
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie 4.0 Stars
I liked this movie
Click to Rate
28
The Game Plan (2007,  PG)
The Game Plan 5.0 Stars
OH i luved this movie, it was a tie of cute, funni and some relli sad parts...but I relli liked it!!
Click to Rate
29
Without A Paddle (2004,  PG-13)
Without A Paddle 5.0 Stars
I LOVE LOVE LOVE this movie it is sooooooooooooooooo funny thumbs up !
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments