My Favorite Movies
| mydarkinsanity's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 2 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 3 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 4 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
| 5 |
Lilo & Stitch (2002, PG) |
|
| 6 |
Chicken Little (2005, G) |
|
| 7 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|
| 8 |
Ice Age 2: The Meltdown (2006, PG) |
|
| 9 |
The Emperor's New Groove (2000, G) |
|
| 10 |
Toy Story (1995, G) |
|
| 11 |
Toy Story 2 (1999, G) |
|
| 12 |
Open Season (2006, PG) |
|
| 13 |
Over the Hedge (2006, PG) |
|
| 14 |
The Haunted Mansion (2003, PG) |
|
| 15 |
Hoodwinked (2005, PG) |
|
| 16 |
Brother Bear (2003, G) |
|
| 17 |
Brother Bear 2 (2006, G) |
|
| 18 |
The Ant Bully (2006, PG) |
|
| 19 |
Antz (1998, PG) |
|
| 20 |
Tarzan (1999, G) |
|
| 21 |
Disney's Aladdin (1992, G) |
|
| 22 |
The Return of Jafar (Aladdin 2) (1994, G) |
|
| 23 |
The Jungle Book (1967, PG) |
|
| 24 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 25 |
The Wild (2006, G) |
|
| 26 |
Cars (2006, G) |
|
| 27 |
Lady and the Tramp (1955, G) |
|
| 28 |
Monster House (2006, PG) |




























