My Favorite Movies


  mydogisAmber's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Own em on dvd
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Too bad they wont make another one...
3
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
own it on dvd
4
War of the Worlds (2005,  PG-13)
War of the Worlds
Omg that scared me so bad. i loved it<3
5
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
so sad that is the last movie thats coming out
6
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
7
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
8
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
9
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
10
The Ring (2002,  PG-13)
The Ring
so scary...........................
11
The Green Mile (1999,  R)
The Green Mile
That movie was depressing.
12
Flags of Our Fathers (2006,  R)
13
The Patriot (2000,  R)
The Patriot
I cry every time i watch this movie.
14
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
15
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man
my cousin loves spiderman
16
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
17
Apocalypto (2006,  R)
Apocalypto
i cried 3 times. The beginning is just horrible, and the worst part is that its true.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments