My Favorite Movies
| MyFavoriteWeapon1389's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Clerks (1994, R) |
|
|
| 2 |
Citizen Kane (1941, PG) |
|
|
| 3 |
The Aviator (2004, PG-13) |
|
|
| 4 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 5 |
Gilda (1946, PG) |
|
|
| 6 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 7 |
Harold and Kumar Go to White Castle (, R) |
|
|
| 8 |
Elizabeth (1998, R) |
|
|
| 9 |
The Governess (1998, R) |
|
|
| 10 |
Girl With a Pearl Earring (2003, PG-13) |
|
|
| 11 |
Impromptu (1991, PG-13) |
|
|
| 12 |
Triumph of Love (2002, PG-13) |
|
|
| 13 |
Detroit Rock City (1999, R) |
|
|
| 14 |
Secretary (2002, R) |
|
|
| 15 |
Beautiful Creatures (2001, R) |
|
|
| 16 |
Monkeybone (2001, PG-13) |
|
|
| 17 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 18 |
Pretty in Pink (1986, PG-13) |
|
|
| 19 |
Rockula (1990, PG-13) |
|
|
| 20 |
The Village (2004, PG-13) |
|


