My Favorite Movies


  Mygiveadamnisbusted23's Rating My Rating
1
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
2
Wedding Crashers (2005,  R)
3
Chicken Little (2005,  G)
4
Secret Window (2004,  PG-13)
5
Big Fish (2003,  PG-13)
6
Batman Begins (2005,  PG-13)
7
Rumor Has It (2005,  PG-13)
8
Must Love Dogs (2005,  PG-13)
9
Jarhead (2005,  R)
10
Silence Becomes You (2005,  R)
11
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
12
A Lot Like Love (2005,  PG-13)
13
Wicker Park (2004,  PG-13)
14
The Brothers Grimm (2005,  PG-13)
15
Mom at Sixteen (2005,  Unrated)
16
Alexander (2004,  R)
17
National Treasure (2004,  PG)
18
The Cave (2005,  PG-13)
19
Flightplan (2005,  PG-13)
20
Lord of War (2005,  R)
21
The Constant Gardener (2005,  R)
22
Walk the Line (2005,  PG-13)
23
Elizabethtown (2005,  PG-13)
24
Brokeback Mountain (2005,  R)
25
North Country (2005,  R)
26
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit (2005,  G)
27
Prime (2005,  PG-13)
28
Coach Carter (2005,  PG-13)
29
Tristan & Isolde (2006,  PG-13)
30
Aeon Flux (2005,  PG-13)
31
Kingdom of Heaven (2005,  R)
32
Ron White: You Can't Fix Stupid (2006,  PG-13)
33
Hoodwinked (2005,  PG)
34
The Family Stone (2005,  PG-13)
35
The Notebook (2004,  PG-13)
36
A History of Violence (2005,  R)
37
Cinderella Man (2005,  PG-13)
38
Havoc (2005,  R)
39
In the Mix (2005,  PG-13)
40
Domino (2005,  R)
41
The Ringer (2005,  PG-13)
42
Wolf Creek (2005,  R)
43
Two For the Money (2005,  R)
44
The Triangle (2001,  Unrated)
45
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
46
Hostel (2006,  R)
47
The Graduate (1967,  PG)
48
The Dukes of Hazzard (2005,  PG-13)
49
Guess Who (2005,  PG-13)
50
Munich (2005,  R)
51
Syriana (2005,  R)
52
Eight Below (2006,  PG)
53
Something New (2006,  PG-13)
54
Annapolis (2006,  PG-13)
55
Failure to Launch (2006,  PG-13)
56
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
57
Glory Road (2006,  PG)
58
The Libertine (2006,  R)
59
Underworld: Evolution (2006,  R)
60
She's the Man (2006,  PG-13)
61
Final Destination 3 (2006,  R)
62
Winter Passing (2006,  R)
63
A Sound of Thunder (2005,  PG-13)
64
Stay (2005,  R)
65
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
66
Lady in the Water (2006,  PG-13)
67
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
68
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
69
16 Blocks (2006,  PG-13)
70
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
71
Clerks (1994,  R)
72
Donnie Darko (2001,  R)
73
Mystic River (2003,  R)
74
Shelter Island (2003,  R)
75
Take the Lead (2006,  PG-13)
76
V for Vendetta (2006,  R)
77
Getting Played (2005,  PG-13)
78
Freedomland (2006,  R)
79
Lucky Number Slevin (2006,  R)
80
The Wild (2006,  G)
81
Stick It (2006,  PG-13)
82
Find Me Guilty (2006,  R)
83
Curious George (2006,  G)
84
The Lake House (2006,  PG)
85
Click (2006,  PG-13)
86
American Dreamz (2006,  PG-13)
87
Benny & Joon (1993,  PG)
88
Over the Hedge (2006,  PG)
89
Monster House (2006,  PG)
90
Nacho Libre (2006,  PG)
91
An American Haunting (2006,  PG-13)
92
Slither (2006,  R)
93
Hard Candy (2006,  R)
94
The Prestige (2006,  PG-13)
95
Goal (2007,  Unrated)
96
Accepted (2006,  PG-13)
97
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
98
Watership Down (1978,  PG)
99
Stranger Than Fiction (2006,  PG-13)
100
The Goonies (1985,  PG)
101
See No Evil (2006,  R)
102
Clerks II (2006,  R)
103
Barnyard (2006,  PG)
104
Material Girls (2006,  PG)
105
World Trade Center (2006,  PG-13)
106
Step Up (2006,  PG-13)
107
Little Miss Sunshine (2006,  R)
108
My Super Ex-Girlfriend (2006,  PG-13)
109
A Scanner Darkly (2006,  R)
110
Black Dahlia (2003,  Unrated)
111
The Descent (2006,  R)
112
The Last Kiss (2006,  R)
113
Conversations With Other Women (2006,  R)
114
Scoop (2006,  PG-13)
115
Crank (2006,  R)
116
City of Angels (1998,  PG-13)
117
Brick (2006,  R)
118
Practical Magic (1998,  PG-13)
119
Open Season (2006,  PG)
120
Flyboys (2006,  PG-13)
121
The Marine (2006,  PG-13)
122
Jesus Camp (2006,  PG-13)
123
The Pagemaster (1994,  PG)
124
Farce of the Penguins (2007,  R)
125
Flicka (2006,  PG)
126
Hollywoodland (2006,  R)
127
Running With Scissors (2006,  R)
128
Half Nelson (2006,  R)
129
The Covenant (2006,  PG-13)
130
Dreamland (2006,  PG-13)
131
Infamous (2006,  R)
132
Man of the Year (2006,  PG-13)
133
Babel (2006,  R)
134
Flushed Away (2006,  PG)
135
A Good Year (2006,  PG-13)
136
The Holiday (2006,  PG-13)
137
Eragon (2006,  PG)
138
Blood Diamond (2006,  R)
139
Everyone's Hero (2006,  G)
140
The Nativity Story (2006,  PG)
141
Happy Feet (2006,  PG)
142
Everything is Illuminated (2005,  PG-13)
143
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
144
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
145
Keeping the Faith (2000,  PG-13)
146
Young Frankenstein (1974,  PG)
147
Notes on a Scandal (2006,  R)
148
Night at the Museum (2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments