My Favorite Movies
Movies you just HAVE to see to understand me.
| mylifeforfilip's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
8MM (1999, R) |
|
| 2 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
| 3 |
Flubber (1997, PG) |
|
| 4 |
Deep Blue Sea (1999, R) |
|
| 5 |
Hocus Pocus (1993, PG) |
|
| 6 |
Ghostbusters 2 (1989, PG) |
|
| 7 |
Constantine (2005, R) |
|
| 8 |
Troy (2004, R) |
|
| 9 |
Twins (1988, PG) |
|
| 10 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
| 11 |
Joe Dirt (2001, PG-13) |
|
| 12 |
Lilo & Stitch (2002, PG) |
|
| 13 |
The Aristocats (1970, G) |
|
| 14 |
O Brother, Where Art Thou? (2000, PG-13) |














