Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  myloveisyours22's Rating My Rating
1
Disturbia (2007,  PG-13)
Disturbia
great movie but the plot is a little off would definately buy it and watch it again though
2
House on Haunted Hill (1999,  R)
House on Haunted Hill
this was a great movie it kept the suspense and kept you wondering
3
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
liked it
4
Urban Legend (1998,  R)
Urban Legend
i liked this movie
5
The Amityville Horror (1979,  R)
6
The Ring (2002,  PG-13)
7
Resident Evil (2002,  R)
8
The Butterfly Effect (2004,  R)
The Butterfly Effect
this was a pretty good movie. it ket my interest if you missed on part you were lost for the rest of the movie
9
Saw III (2006,  R)
Saw III
loved it
10
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
This is the best movie out there as far as a good love story goes.
11
Cry Baby (1990,  PG-13)
Cry Baby
I love this movie, Johnny is the best actor out there. No matter how old he gets he remains HOT!!!
12
Grease (1978,  PG)
Grease
Great movie.
13
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman
i could watch it over and over
14
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Coyote Ugly
pretty good movie
15
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
40 Days and 40 Nights
was an ok movie
16
Big Daddy (1999,  PG-13)
17
Mean Girls (2004,  PG-13)
18
Big Fat Liar (2002,  PG)
19
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
20
Grease 2 (1982,  PG)
21
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments