My Favorite Movies


  1. mypotternimbus2003
  2. Myrah Franci...

Give list a short description

  mypotternimbus2003's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
5
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
6
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
The golden trio return! I sooo can't wait til this movie comes out in theaters. I'm still a lil pissed that they moved it to next year though. Hmm oh well. Patience is a virtue...
7
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight
I think Heath Ledger just stole my sadistic lil heart! The movie as a whole was twisted and deranged and I loved every minute of it!!!
8
Raise Your Voice (2004,  PG)
9
What a Girl Wants (2003,  PG)
10
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
11
Hero (2004,  PG-13)
12
August Rush (2007,  PG)
13
Fiddler on the Roof (1971,  G)
14
Nutcracker: The Motion Picture (1986,  G)
15
Moonstruck (1987,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments