My Favorite Movies


  1. myprecious80
  2. Mimika

Give list a short description

  myprecious80's Rating My Rating
1
Blood In, Blood Out (1993,  R)
Click to Rate
2
Romeo and Juliet (1968,  PG)
Click to Rate
3
Stand by Me (1986,  R)
Click to Rate
4
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
Click to Rate
5
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
6
Jesus Christ Superstar (1973,  G)
Click to Rate
7
Sliding Doors (1998,  R)
Click to Rate
8
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
9
Sister Act (1992,  PG)
Click to Rate
10
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
Click to Rate
11
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
Click to Rate
12
300 (2007,  R)
Click to Rate
13
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
14
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
15
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
16
The Devil's Advocate (1997,  R)
Click to Rate
17
Seven (Se7en) (1995,  R)
Click to Rate
18
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
19
Running on Empty (1988,  PG-13)
Click to Rate
20
Gremlins (1984,  PG)
Click to Rate
21
Sister Act 2: Back in the Habit (1993,  PG)
Click to Rate
22
Schindler's List (1993,  R)
Click to Rate
23
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
Click to Rate
24
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
Click to Rate
25
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
Click to Rate
26
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
27
The Motorcycle Diaries (Diarios de Motocicleta) (2004,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments