My Favorite Movies
| MzReba's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 2 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
| 4 |
Death at a Funeral (2007, R) |
|
| 5 |
The Queen (2006, PG-13) |
|
| 6 |
Capote (2005, R) |
|
| 7 |
Schindler's List (1993, R) |
|
| 8 |
Being There (1979, PG) |
|
| 9 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
| 10 |
X2 (2003, PG-13) |
|
| 11 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 12 |
Harold and Maude (1971, PG) |
|
| 13 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Pay It Forward (2000, PG-13) |
|
| 15 |
Star Trek - First Contact (1996, PG-13) |
|
| 16 |
Star Trek (2009, PG-13) |
















