Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  mzspicee's Rating My Rating
1
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
2
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
3
Coming to America (1988,  R)
Click to Rate
4
Crash (2004,  R)
Click to Rate
5
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Click to Rate
6
Dreamgirls (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
8
Friday (1995,  R)
Click to Rate
9
Friday After Next (2002,  R)
Click to Rate
10
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Click to Rate
11
Next Friday (2000,  R)
Click to Rate
12
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
13
Saw (2004,  R)
Click to Rate
14
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
15
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
16
Saw IV (2007,  R)
Click to Rate
17
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
18
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
20
The Color Purple (1985,  PG-13)
Click to Rate
21
The Butterfly Effect (2004,  R)
Click to Rate
22
The Goonies (1985,  PG)
Click to Rate
23
The Hot Chick (2002,  PG-13)
Click to Rate
24
The Lost Boys (1987,  R)
Click to Rate
25
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
Click to Rate
26
Underworld (2003,  R)
Click to Rate
27
Underworld: Evolution (2006,  R)
Click to Rate
28
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
29
Wild Hogs (2007,  PG-13)
Click to Rate
30
A Thin Line Between Love and Hate (1996,  R)
Click to Rate
31
Two Can Play That Game (2001,  R)
Click to Rate
32
Meet The Browns (2008,  PG-13)
Click to Rate
33
Mike Epps: Inappropriate Behavior (2005,  Unrated)
Click to Rate
34
All About the Benjamins (2002,  R)
Click to Rate
35
How High (2001,  R)
Click to Rate
36
Belly (1998,  R)
Click to Rate
37
This Christmas (2007,  PG-13)
Click to Rate
38
Repos (2006,  Unrated)
Click to Rate
39
Katt Williams: American Hustle (2007,  Unrated)
Click to Rate
40
Luau, The (2001,  R)
Click to Rate
41
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight 5.0 Stars
Heath Ledger did an excellent job portraying the vicious killer "The Joker"
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments