My Favorite Movies
Give list a short description
| n19846's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Snatch. (2001, R) |
|
|
| 2 |
Soul Plane (2004, R) |
|
|
| 3 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
|
| 4 |
Lords of Dogtown (2005, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Girl Next Door (2004, R) |
|
|
| 6 |
Hustle & Flow (2005, R) |
|
|
| 7 |
Honey (2003, PG-13) |
|
|
| 8 |
Green Street Hooligans (2005, R) |
|
|
| 9 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 11 |
Drumline (2002, PG-13) |
|
|
| 12 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 13 |
Coach Carter (2005, PG-13) |
|
|
| 14 |
Casanova (2005, R) |
|
|
| 15 |
Tau man ji D (Initial D) (2005, Unrated) |
|
|
| 16 |
Take the Lead (2006, PG-13) |
|
|
| 17 |
Yeopgijeogin geunyeo (My Sassy Girl) (2001, Unrated) |
|
|
| 18 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) (2004, PG-13) |
|
|
| 19 |
Domino (2005, R) |
|
|
| 20 |
Hero (2002, PG-13) |
|
|
| 21 |
Underworld (2003, R) |
|
|
| 22 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
|
| 23 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 24 |
Into the Blue (2005, PG-13) |
|
|
| 25 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 26 |
Basic Instinct (1992, R) |
|
|
| 27 |
Prime (2005, PG-13) |
|
|
| 28 |
Basic Instinct 2 (2006, R) |
|
|
| 29 |
Along Came Polly (2004, PG-13) |
|
|
| 30 |
Intolerable Cruelty (2003, PG-13) |
|
|
| 31 |
National Treasure (2004, PG) |
|
|
| 32 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
|
| 33 |
I Spy (2002, PG-13) |
|
|
| 34 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 35 |
The Wash (2001, R) |
|
|
| 36 |
Bones (2001, R) |
|
|
| 37 |
The 40 Year Old Virgin (2005, R) |
|
|
| 38 |
Crash (2004, R) |
|
|
| 39 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 40 |
Are We There Yet? (2005, PG) |
|
|
| 41 |
House of Wax (2005) (2005, R) |
|
|
| 42 |
The Wedding Date (2005, PG-13) |
|
|
| 43 |
Chicken Little (2005, G) |
|
|
| 44 |
Love Actually (2003, R) |
|
|
| 45 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
|
| 46 |
The Dukes of Hazzard (2005, PG-13) |
|
|
| 47 |
King's Ransom (2005, PG-13) |
|
|
| 48 |
Taxi (2004, PG-13) |
|
|
| 49 |
Match Point (2005, R) |
|
|
| 50 |
Alfie (2004, R) |
|
|
| 51 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
|
| 52 |
Bewitched (2005, PG-13) |
|
|
| 53 |
Ned Kelly (2004, R) |
|
|
| 54 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|


