My Favorite Movies
| nafzbaby's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ghost (1990, R) |
|
| 2 |
Serendipity (2001, PG-13) |
|
| 3 |
Beautiful (2000, PG-13) |
|
| 4 |
Enough (2002, PG-13) |
|
| 5 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 6 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
| 7 |
Nanny McPhee (2006, PG) |
|
| 8 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
| 9 |
Les Miserables (1935, Unrated) |
|
| 10 |
Monster (2003, R) |
|
| 11 |
The Devil's Advocate (1997, R) |
|
| 12 |
Along Came a Spider (2001, R) |
|
| 13 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 14 |
The Pelican Brief (1993, PG-13) |
|
| 15 |
Fallen (1997, R) |
|
| 16 |
John Q (2002, PG-13) |
|
| 17 |
Indecent Proposal (1993, R) |
|
| 18 |
The Juror (1996, R) |
|
| 19 |
Disclosure (1994, R) |
|
| 20 |
G.I. Jane (1997, R) |
|
| 21 |
A Few Good Men (1992, R) |
|
| 22 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 23 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
| 24 |
Charlie's Angels - Full Throttle (2003, PG-13) |
|
| 25 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
| 26 |
Mad Love (1995, PG-13) |
|
| 27 |
Never Been Kissed (1999, PG-13) |
|
| 28 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 29 |
Catch Me If You Can (2002, PG-13) |
|
| 30 |
Paul Blart: Mall Cop (2009, PG) |
|
| 31 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 32 |
The Bank Job (2008, R) |
|
| 33 |
Vantage Point (2008, PG-13) |
|
| 34 |
No Good Deed (2003, R) |
|
| 35 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
| 36 |
Inside Man (2006, R) |
|
| 37 |
Sex and the City (2008, R) |
|
| 38 |
Fool's Gold (2005, Unrated) |
|
| 39 |
Defiance (2009, R) |
|
| 40 |
The Code (2002, R) |
|
| 41 |
Eagle Eye (2008, PG-13) |
|
| 42 |
Transporter 3 (2008, PG-13) |
|
| 43 |
The House Bunny (2008, PG-13) |
|
| 44 |
The Girl Next Door (2004, R) |
|
| 45 |
Eastside (1999, R) |
|
| 46 |
Norbit (2007, PG-13) |
|
| 47 |
Gran Torino (2009, R) |
|
| 48 |
The Condemned (2007, R) |
|
| 49 |
You Don't Mess with the Zohan (2008, PG-13) |
















































