My Favorite Movies

  nancyahmad93's Rating My Rating
1
Wedding Crashers (2005,  R)
Wedding Crashers 5.0 Stars
its funny
Click to Rate
2
Shrek (2001,  PG)
Shrek 4.0 Stars
funny also nice
Click to Rate
3
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 5.0 Stars
really cool
Click to Rate
4
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days 4.0 Stars
intersting
Click to Rate
5
Clueless (1995,  PG-13)
Clueless 4.5 Stars
like its soo cool girls
Click to Rate
6
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
7
The Ring (,  PG)
Click to Rate
8
The Ring Two (2005,  PG-13)
The Ring Two 4.5 Stars
scarey
Click to Rate
9
The Ring Three (2009,  Unrated)
The Ring Three 3.5 Stars
scarey
Click to Rate
10
Scream (1996,  R)
Click to Rate
11
Scream 2 (1997,  R)
Click to Rate
12
Scream 3 (2000,  R)
Scream 3 4.0 Stars
little kids dont watch it
Click to Rate
13
Raise Your Voice (2004,  PG)
Click to Rate
14
The Family Stone (2005,  PG-13)
Click to Rate
15
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
Click to Rate
16
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate
17
Cheaper By the Dozen (1950,  Unrated)
Click to Rate
18
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Click to Rate
19
Bring It On Again (2003,  PG-13)
Click to Rate
20
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd (2003,  PG-13)
Click to Rate
21
The Perfect Man (2005,  PG)
Click to Rate
22
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
Click to Rate
23
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
24
Home Alone (1990,  PG)
Click to Rate
25
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
26
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
27
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
28
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
29
Dark Water (2002,  PG-13)
Click to Rate
30
The Prince and Me (2004,  PG)
Click to Rate
31
Material Girls (2006,  PG)
Click to Rate
32
101 Dalmatians (One Hundred and One Dalmatians) (1961,  G)
Click to Rate
33
The Incredibles (2004,  PG)
Click to Rate
34
Rumor Has It (2005,  PG-13)
Click to Rate
35
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
36
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
37
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
38
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
39
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
40
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  Unrated)
Click to Rate
41
Harry Potter in the Hood (2007,  Unrated)
Click to Rate
42
Agent Cody Banks 2 - Destination London (2004,  PG)
Click to Rate
43
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
44
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
45
What a Girl Wants (2003,  PG)
Click to Rate
46
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
47
The Princess Diaries (2001,  G)
Click to Rate
48
Speechless (1994,  PG-13)
Click to Rate
49
Love Wrecked (,  Unrated)
Click to Rate
50
Bringing Down The House (2003,  PG-13)
Click to Rate
51
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments