My Favorite Movies
| NarcisistaPorExcelencia's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 6 |
Domino (2005, R) |
|
|
| 7 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 9 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 10 |
Kingdom of Heaven (2005, R) |
|
|
| 11 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
|
| 12 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
|
| 13 |
King Arthur (2004, PG-13) |
|
|
| 14 |
Cinderella (1950, G) |
|
|
| 15 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|
|
| 16 |
Urban Legend (1998, R) |
|
|
| 17 |
The Guru (2002, R) |
|
|
| 18 |
Raise Your Voice (2004, PG) |
|
|
| 19 |
Bend It Like Beckham (2002, PG-13) |
|
|
| 20 |
High School Musical 2 (2007, Unrated) |
|
|
| 21 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
|
| 22 |
Hairspray (2007) (2007, PG) |
|
|
| 23 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 24 |
Death at a Funeral (2007, R) |
|
|
| 25 |
House on Haunted Hill (1999, R) |
|
|
| 26 |
Return to the House on Haunted Hill (2002, R) |
|
|
| 27 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007, R)
Musical/Horror/Comedy |
|
|
| 28 |
Hocus Pocus (1993, PG) |
|
|
| 29 |
Eastern Promises (2007, R) |
|
|
| 30 |
Atonement (2007, R) |
|



