My Favorite Movies


  nareeratkumyam's Rating My Rating
1
Happy Feet (2006,  PG)
2
Hitch (2005,  PG-13)
Hitch
It really good muvie, romantic comedy that cute, perfect.
3
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
I like story very much, watch 6 times i watch be sad very very but really good movie.....
4
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo
Story very enjoy and concenient for Family.
5
American Pie (1999,  R)
American Pie
Movie irritate
6
Wedding Crashers (2005,  R)
Wedding Crashers
Be amused at Story and intrude.
7
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
I Like to story very Excited
8
The Incredibles (2004,  PG)
The Incredibles
It's very good and Amazing Kids be cute.
9
300 (2007,  R)
300
It very fun and excitement with amazing story, special effect and actor
10
Legally Blonde (2001,  PG-13)
11
Ghost Rider (2007,  PG-13)
12
Uptown Girls (2003,  PG-13)
13
XXX (2002,  PG-13)
14
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
15
Shallow Hal (2001,  PG-13)
16
Notting Hill (1999,  PG-13)
17
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
18
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
19
The Hot Chick (2002,  PG-13)
20
Love Actually (2003,  R)
21
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
My Big Fat Greek Wedding
loved how she transformed into some ugly person into a nice pretty girl. This film funny movie and romantic comedy.
22
Big Momma's House 2 (2006,  PG-13)
23
A Cinderella Story (2004,  PG)
24
King Kong (2005,  PG-13)
25
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
26
Night at the Museum (2006,  PG)
27
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
28
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
29
Hannibal (2001,  R)
30
American Wedding (2003,  R)
31
Dawn of the Dead (2004,  R)
32
Honey (2003,  PG-13)
33
The Princess Diaries (2001,  G)
34
Bring It On (2000,  PG-13)
35
Underworld: Evolution (2006,  R)
36
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
37
Mean Girls (2004,  PG-13)
38
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
39
The Notebook (2004,  PG-13)
40
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
41
50 First Dates (2004,  PG-13)
42
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
This is my faverit movie funny for your movie have a big guy. I can watch this movie 100 times. really good.....
43
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
44
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
45
She's the Man (2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments