My Favorite Movies


  natalielouisreading's Rating My Rating
1
Philadelphia (1993,  PG-13)
2
Not Without My Daughter (1991,  PG-13)
3
Pride and Prejudice (2005,  PG)
4
The Shawshank Redemption (1994,  R)
5
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook
brilliant tear jerker film
6
Turner and Hooch (1989,  PG)
7
The Green Mile (1999,  R)
8
Cast Away (2000,  PG-13)
9
The Terminal (2004,  PG-13)
10
Forrest Gump (1994,  PG-13)
11
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
12
Murder in the First (1994,  R)
13
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman
greta film
14
Big (1988,  PG)
15
Red Dragon (2002,  R)
16
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
17
The Princess Diaries (2001,  G)
18
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
19
My Fair Lady (1964,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments